Pomoc dla Turcji i Syrii
2023-02-24

Szanowni Państwo na prośbę Izby Rzemieślniczej zamieszczamy poniższą treść

 

W ciągu ostatnich dni 15 milionów ludzi w Turcji i Syrii zostało bez dachu nad głową, bez środków do życia, bez siły na walkę z żywiołem. Trzęsienie ziemi jakie miało tam miejsce odebrało ludziom nadzieję na normalne życie. Podobnie jak w Polsce w Turcji i Syrii  jest zimno. Wiele osób, w tym dzieci, potrzebuje naszej pomocy.

Odpowiadając na pisemny apel, otrzymany w dniu 20 lutego 2023 roku z Ambasady Tureckiej skierowany do Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach rozpoczynamy akcję pomocy Rzemiosła śląskiego dla ofiar tragedii trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

 

Zachęcamy nasze Cechy rzemieślnicze, przedsiębiorców, urzędy i szkoły do zbiórki najpotrzebniejszych  artykułów spożywczych, higienicznych oraz chemii gospodarczej.

Zbieramy następujące rzeczy:

- artykuły spożywcze z długim terminem ważności,

- wodę butelkowaną,

- zabawki dla dzieci, przytulanki, gry

- artykuły dla dzieci, pampersy, chusteczki higieniczne, słodycze,

- ogólne środki czystości dla wszystkich,

- materace, koce, śpiwory,

- namioty,

- ciepłą odzież wierzchnią,

- przyda się również karma dla zwierząt.

Istnieje również możliwość wsparcia finansowego. Ambasada Turecka w Warszawie otworzyła rachunek PLN  w Santander Bank Polska w celu zbierania pomocy pieniężnej. Zebrane  pieniądze  zostaną przekazane tureckiej  prezydencji ds. zarządzania kryzysowego  i katastrof - AFAD.

NAZWA BANKU: SANTANDER BANK POLSKA

Nr konta: 41 1090 1883 0000 0001 5300 0647

Imię i nazwisko odbiorcy: Ambasada Turcji

 

Zwracamy się do wszystkich Państwa o pomoc i zaangażowanie. W Izbie Rzemieślniczej przy placu Wolności 12 od dzisiaj zostaje uruchomiony magazyn zbiórki materiałów. Transport przekazanych artykułów z Polski do Turcji zapewnia Ambasada Turecka w Warszawie. Akcje pomocowe dla mieszkańców Turcji  są koordynowane przy współpracy z Konsulatem Generalnym RP w Turcji.

Osoby do kontaktu Grzegorz Miketa – tel. 515-974-307, Anna Palowska- tel. 515-037-301

 

Zwracamy się do Państwa z prośbą o rozpowszechnianie informacji wśród przedsiębiorców, szkół i urzędów.
apel Turcja i Syria